Description

Püsimeik ehk mikropigmenteerimine on parim valik!

Püsimeik on hüpoallergiliste värvainete mikroimplanteerimine, mille käigus viiakse peenikese nõela abil värvipigment naha sisse. Tänapäeval on püsimeik võimeline lahendama mitmeid kosmeetilisi probleeme võrreldes muude meetoditega märgatavalt efektiivsemalt. Iga naine soovib, et ta näeks välja ideaalne. Eriti kui kõne all on nägu. Sellepärast võivad puudused, isegi väga väikesed, mitte ainult rikkuda tuju vaid tekitada ka alaväärsuskompleksi või olla isegi isikliku tragöödia põhjustajaks. Professionaalne mikropigmenteerimine võib kiiresti ja valutult parandada need puudused. Haavaarmid, ebaõnnestunud kirurgiliste operatsioonide, traumade, põletushaavade või nahahaiguste tagajärjed, sünnimärgid ehk naha faktuuri ja värvi muutused, rikuvad lootusetult ideaalset näokuju. On võimalik, et traditsioonilised meigiprotseduurid siin ei aita.

Ka kõige kvaliteetsem kosmeetika pestakse varem või hiljem näolt maha, misjärel paljastuvad kõik naha puudused. Selline situatsioon võib tekkida mõnel ebasobival hetkel (rannas, ujulas, vihma kätte jäädes vms). Professionaalselt teostatud naha puuduste korrigeerimisele suunatud püsimeik vabastab Teid vajadusest pidevalt kontrollida oma väljanägemist. Kvaliteetselt tehtud püsimeik varjab kõik Teid muretsema panevad puudused pikaks ajaks – meigi efekt võib kesta kahest kuni viie aastani.

Professionaalset püsimeiki teostatakse täiesti steriilsetes tingimustes, ühekordselt kasutatavate vahenditega, võimalikult traumavabalt ja praktiliselt valutult. Rõhutaks siinkohal veelkord, et mikropigmenteerimist tehakse hüpoallergiliste värvainete ja pigmentidega, mis välistab allergiliste reaktsioonide tekke riski ning töö käigus naha pinda sisseviidud värviainete organismist väljatõrjumise.

Kulmude püsimeik

Miks pööravad naised erilist tähelepanu kulmudele? Kõik on väga lihtne – nende vorm võib muuta näoilmet. Püstkulmud muudavad näo üllatunuks, madalad kulmud – tusaseks ning veidi kaarjad – kelmikaks. Kulmude püsimeigiprotseduur lubab tänapäeval joonistada mistahes kuju ja värvi, järgides seejuures aga peamist – kulmud peavad välja nägema naturaalsed.

Tänapäeval eksisteerib kolm põhilist kulmude püsimeigi tehnikat. Ühe või teise tehnika valik sõltub nii meistri eelistustest ja kogemusest kui ka „lähtematerjalist“ ehk kliendi kulmudest.

Varjustus (hajutamine)

See püsimeigi tehnika võeti kasutusele suhteliselt hiljuti (kusjuures tätoveeringu meistrid kasutavad seda juba pikaajaliselt). Varjustuse peareegel on selgete kontuuride puudumine. Selles tehnikas peab kulmude püsimeik tekitama efekti, nagu oleksid kulmud pliiatsi või lauvärviga kergelt meigitud. Selle meetodi õige teostamine sõltub meistri võimekusest ja ka kogemustest. Kogenud meistrid teostavad varjustamist kontuuri tegemata. Varjustuse tehnikas kvaliteetselt teostatud püsimeik näeb välja loomulik, sõltumata värvist või selle küllastatusest. Seetõttu võib kasutada mistahes värvigammat, kõige heledamast kõige tumedamani.

Kulmukarvatehnika

Kulmukarvade imiteerimistehnika. Naturaalsete kulmukarvade vahele täiendavalt ehk varjatult joonistatud kulmukarvad teevad viimased visuaalselt tihedamaks ja mahukamaks. Seejuures näevad nad väga loomulikud välja. Seda kaasaegset tehnikat kasutavad üha sagedamini püsimeigi meistrid. Tulemus on tõesti vapustavalt loomulik ja ilus. Universaalseid soovitusi kulmukarvade pikkuse ja nende täpse asukoha kohta pole olemas. Meister peab orienteeruma iga kliendi puhul tema loomulikest kulmudest. Mingil juhul ei tohiks aga joonistada kulmukarvu üksteisele liiga lähedale, mistõttu näeks tulemus välja nii nagu oleks tegemist ebakvaliteetselt teostatud varjustustehnikas valminud tööga.

Kulmude püsimeigi tehnikaid võib ka kombineerida. Kui kliendil ei ole kulmusid peaaegu üldse ning tahetakse luua kulmukarvade näilisust, võib kombineerida varjutust ja kulmukarva tehnikat. Tulemuseks on kerge varjund, millele joonistatakse siis tumedama värviga peale kulmukarvad.

Silmade püsimeik

Elegantsed jooned ripsmete piiril muudavad ilusa silmakuju veelgi efektsemaks. Vajadusel on võimalik ka vormi korrigeerida. Rääkides silmade püsimeigist on loomulikult olulise tähtsusega ka kogenud ja tunnustatud meistri valik. Oluline on ka kliendi ja meistri vastastikune usaldus ning koostöö . Et tagada maksimaalne tulemus ja ennetada ootamatusi, teavitage kindlasti enne protseduuri algust meistrit, kui Teil on allergia mingite ainete suhtes. Enne püsimeigi protseduuri ärge tarvitage verd lahjendavaid vedelikke ega jooge alkoholi või kohvi.

Värv

Silmade piirkond on ainuke koht näos, kus püsimeigi tegemisel kasutatakse musta värvi. Silmalaugude nahk on väga õhuke ja värv moondub siin palju vähem kui näiteks huultel. Must värv ei anna sinist alatooni nagu siis, kui seda on ebaõigesti kasutatud kulmude püsimeigi tegemisel. Silmade püsimeigis, eriti laujoonte joonistamisel, kasutatakse laialt kontrastvärve: musta, tumepruuni, tumelillat, tumerohelist. Täielik vabadus meistri ja kliendi fantaasiale!

Huulte püsimeik

Et valida sobivat vormi eelseisva huulte püsimeigi protseduuri tarbeks, peab meister hindama kliendi näo individuaalseid proportsioone, kuju ja vormi. Ehk teisiti öeldes, peab pöörama tähelepanu raamile, kuhu tuleb sobitada uus laitmatu suu – seega näole tervikuna.
Ei eksisteeri huulte vormi, mis sobiks ideaalselt igale näotüübile – isegi kõige täiuslikumad huuled võivad näotüübiga mitte harmoneeruda.

Taju seaduste järgi on iga geomeetriline kuju tajutav nagu kindla idee kandja. Näiteks ring samastub loodusega ning see sümboliseerib headust. Ruut kujutab kandevõrestiku, püsivust. Kolmnurk kehastab dünaamikat, vahel ka agressiivsust.

Seda peab arvestama ka huulte kontuuri valikul püsimeigi tarbeks. Huulte püsimeigi üldprintsiip on järgmine: kui soovime pehmendada teravaid näojooni kasutame ümaraid vorme. Soovides rõhutada dünamikat, ühemõttelisust – teeme vormide piire teravamaks, selgejoonelisemaks.

Kergitatud huulte nurgad

Kergitatud nurkadega huuled jätavad naerusuise mulje. Selliste huultega inimesed tunduvad lõbusad ning sümpaatsed. Pole üllatav, et paljud inimesed soovivad endale püsimeigi protseduuri tulemuseks just sellist huulte vormi.

Langenud huulte nurgad

Füsiognoomikud (näojoontest iseloomu ja temperamendi lugejad) kinnitavad, et alaspidised huulte nurgad annavad näole tusase, mõnikord ka põlgliku, veidi ülbe ilme. Langenud huulenurki korrigeeritakse püsimeigi abil. Korrigeerimise meetodi valik sõltub ka suu suurusest.

Kui suu on väike

Huulte püsimeigi protsessis viiakse sisemisest huulte nurgast alahuule kontuur, ületamata suupilu piire. Ülahuule kontuur joonistatakse eraldi, seejärel viiakse selle juurde alahuule kontuur, üheaegselt venitades suujoont pikemaks ning korrigeerides suunurki.

Kui suu on lai

Laia suu puhul ei tohi huulte püsimeikimisel ülalkirjeldatud metoodikat kasutada, et mitte saada suurt, ebaproportsionaalset suud. Tuleb leida murdepunktid, millest algab huule allalangemine. Alates nendest punktidest joonistatakse huulte püsimeigi käigus uus ülespoole suunatud kontuur. Sellisel juhul ei kaeta langenud suunurki värviga, vaid viiakse „uute huulte“ selge kontruuri ja värvierksuse abil tähelepanu olemasolevatest voltidest eemale.

Püsimeigi värv

Millistele kriteeriumitele peab tänapäeval vastama püsimeigi värvaine? Esiteks võib kvaliteetseks püsimeigi värviks pidada seda värvi, mille koostisse kuuluvad orgaanilised (taimelised) ja mitteorgaanilised (mineraalsed) värvipigmendid. Taimsed värvipigmendid lubavad saada palju looduslikke toone. Seda püsimeigi värvi omadust kasutataksegi edukalt näo meikimisel. Orgaaniliste pigmentide osakaal püsimeigi värvides on oluliselt suurem kui mitteorgaanilistel pigmentidel. Kuigi just püsimeigi värvi taimsed komponendid lagunevad kiiremini ja see toimub nende „väljapesemise“ tõttu. Selline väljapesemine toimub nii füsioloogilistel põhjustel (näiteks vereringluse tulemusena), kui ka vereringlust stimuleerivate kosmeetiliste protseduuride käigus (massaaž, peeling). Püsimeigi värvi mitteorgaanilised pigmendid lagunevad vähemal määral ning püsivad stabiilsemalt meigitud piirkonnas. Vaatamata kõigele, hakkab ultraviolettkiirguse toimel mineraalne pigment pleekima ning viie aasta jooksul (mõnikord isegi juba kahe aasta pärast) võib püsimeik ära kaduda. Olemasolevate püsimeigi värvide valik määrab sageli ära lõpptulemuse kvaliteedi. Mida suurem on toonide palett seda laiemad on võimalused ja kvaliteetsem tulemus.

Püsimeigi pigmendid

Tänapäeval peavad püsimeigi pigmendid vastama paljudele nõuetele. Uued meditsiiniliste näidustuste kriteeriumid ning nõudmiste rangemaks muutumine kõikide kosmeetiliste protseduuride ohutuste suhtes puudutavad ka esteetilist kosmetoloogiat. Esiteks peavad püsimeigi pigmendid olema hüpoallergilised, s.t. neutraalsed organismi poolt võimaliku väljatõrjumise suhtes. Sellist omadust evivad püsimeigi pigmendid tänu taimse ja mineraalse päritoluga naturaalsete, looduslike komponendide laialdasele kasutamisele. Teiseks peavad püsimeigi pigmendid olema ajas püsivad. Oleks ju tõesti kahju, kui suure vaevaga loodud ilu kaoks väga lühikese aja jooksul.

On veel üks nõue, millele peavad püsimeigi pigmendid vastama – see on värvitoonide paleti ulatus. Üks üsna sageli levitatavatest eksiarvamustest seisneb selles, et püsimeigi pigmendid näevad ebaloomulikud välja ja selle ebaloomulikkus tõmbab tähelepanu. See ei ole aga sugugi nii. Kvaliteetsed püsimeigi pigmendid on kaasajal pigem tagasihoidlikud pastelltoonid, võimalikult lähedased looduslikele värvidele.

Püsimeigi korrektuur

Nagu me kõik teame, on inimese nahk elav organ oma individuaalse struktuuri ja iseärasustega. Seda silmas pidades võivad peale esimest püsimeigi protseduuri jääda nahale mikroalad, kuhu pigment kinnitub ainult vähesel määral. Korrektuuri käigus töödeldakse need alad teistkordselt, et saavutada täpsemat, eredamat ja korrektsemat lõpptulemust.

Töö tulemus sõltub ka paljuski kasutatavast püsimeigi tehnikast. Keerulisemad, mitme
värvitooniga tehnikad vajavad kindlasti hilisemat korrektuuri.

Korrektuur jaguneb kolmeks etapiks:

  • Protseduuri järgne korrektuur esimese kahe kuu jooksul peale esmakordset protseduuri (kuid mitte varem, kui kaks nädalat peale protseduuri).
  • Värvitooni korrigeerimine ja hooldus esimese kahe aasta jooksul
  • Värskendamine viie aasta jooksul peale esmast protseduuri

Korrektuuri teostatakse ainult sama meistri tehtud protseduuridele. Kirjeldatud korrektuuri tegemise skeem on välja töötatud aastatepikkuse töö ja kogemuse tulemusena erinevate riikide selle ala meistrite poolt.

Meelespea!

Täiusliku tulemuse  ja kauakestva efekti saavutamine sõltub mitte ainult protseduuri kvaliteedist, vaid oluline roll on ka protseduuri järgsel hooldusel. Järgnevalt on mõned soovitused, mida tasuks järgida esimestel 5 - 7 päeval peale protseduuri:    

  • Esimesed 24 tundi vältige protseduuri ala kokkupuudet veega    
  • Sauna, basseini või spordiklubi külastamine ei ole soovitatav    
  • Piirake dekoratiivse kosmeetika kasutamist pigmenteeritud alal    
  • Naha kiirema paranemise eesmärgil kasutage vaseliini või muid nahka    
  • pehmendavaid vahendeid    
  • Vajadusel kasutage päikesekaitsevahendeid    
  • Pikaajalise efekti säilimise huvides ei ole soovitatav püsimeigi alal naha koorimisprotseduuride tegemine

All consultations are free of charge!


+372 588 444 00
From Mon-Wed
10.00 - 17.00

Esteticline © 2009 - 2023 All Rights Reserved